Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Mně mrzí akorát zrušené Maroko. Třeba když vydržím, rozlétají ho z BTS, WRO nebo PRG. Jinak mi zrušili/posunuli už nadbytečné Rumunsko a umožnili mi přehodit lety do PRG na zn. nula dovolené :D Plus z něčeho teď mám "flex"...

0 Citovat

Ridder napsal(a):

Fakt vám ty lety ruší nebo jen posunují? Mě je akorát posunuli a to jsem přesně chtěl. Teď mám na těch letech double flex :D


K cemu je takovy double-flex dobry? :-D

0 Citovat

Ridder napsal(a):

Fakt vám ty lety ruší nebo jen posunují? Mě je akorát posunuli a to jsem přesně chtěl. Teď mám na těch letech double flex :D


Mne ich poposuvali. Ale na znacne nevhodne terminy. A u NYO nie je ziadna moznost zmeny destinacie, len terminu a vsetky vikendovky v tom ich intervale su sold out.

Tie lety som planoval preletiet. 

Na sledovanie investicii nemam cas a aj moznosti sa stencuju.

Mam taky dojem, ze tych zmien este bude velmi vela v nasledujucom minimalne polroku.

0 Citovat

Wizz flex za 1 GBP na lety z LTN pouze 26.6. Otevira to zase nove moznosti investorum.. :-)

0 Citovat

torpy68 napsal(a): vsetky vikendovky v tom ich intervale su sold out.
Tzn. že je během pár dní zruší ;)

0 Citovat

Ano, to viem. Prave preto skusim refund po prevedeni na kredit.

Mam taky dojem, ze cela 10€ akcia s Vie bola len o rychlom ziskani cash flow, lebo už teraz je polovicka letov na Jar a Leto buduceho roka sold uot, teda zrusena.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Tzn. že je během pár dní zruší ;)

0 Citovat

Ivo napsal(a):


K cemu je takovy double-flex dobry? :-D

Já to kupoval rovnou na datumy, který se mi nehodí a počítal jsem s tím -14+60 intervalem. Takže to tam můžu rebookovat za původní cenu letenky (kupoval jsem jen 10€ lety) a k tomu mi zůstane Flex, kdybych nemohl nebo nechtěl letět. Samozřejmě ty nový termíny tam potvrdím až příští rok na poslední chvíli i tak. A letenky za 10€ na Velikonoce a letní prázdniny jsou dobrá investice :)

0 Citovat

Takze moje augustove lety su nazad avsak vsetky maju zmenene datum/cas. Az na ciernu horu, vsetky zmenene automaticky bez moznosti refundu, ci zmeny trasy.

Kurva zas tam budem muset volat

0 Citovat

Změnili mi den odletu u VIE - KUT, když tam zavolám prebookuji me na na let do Prahy? 

0 Citovat

Tak u mě, let tam zrušeno (už byl hotov check-in), let zpět přesunut z pondělí na neděli... Samozřejmě k současné situaci v Bulharsku bych raději úplně zrušil s kreditem navíc. Volat nebo čekat?

0 Citovat

baca12 napsal(a):

Takze moje augustove lety su nazad avsak vsetky maju zmenene datum/cas. Az na ciernu horu, vsetky zmenene automaticky bez moznosti refundu, ci zmeny trasy.

Kurva zas tam budem muset volat

Taky to mam (postupně) všechno zpátky, ale posunuté. Prvně se to tvařilo jak píšeš "menene automaticky bez moznosti refundu, ci zmeny trasy" , ale postupně se to mění a chce to po tobě potvrzení(změnu, refund) a chodí i maily.

0 Citovat

Pánove, to že lety jsou přes zimní letový řád jako SOLD OUT ještě neznamená, že jsou úplně zrušené. Předpokládám spíše, že ještě dolaďují čas odletu. Už jsem to párkrát u Wizzu takto viděl. 

0 Citovat

To sice by mohli, ale v appce by ty lety nesměly být označené za zrušené.

0 Citovat

V appce se to postupně taky mění, od zrušeného, přes potvrzený ze změněným termínem, až po žádost o potvrzení změny času letu. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Ke spekulatvnímu tématu. Dokáže někdo na oficiálních stránkách najít tu výjimku GDN-LTN, proč může létat už od 28.6.?

Ono se dost dobře může stát, že ji dostane (dostal) i KTW-LWO na 29.6. a poletí. A určitě by tato výjimka byla u té pro Gdaňsk ;)

Vypadá to , že letadlo odletělo z GDN do LWO udělat rotaci na SXF, aby se pak ve 13.40 vrátilo do GDN.

BTW: Jordánsko prodloužilo ban do 15.7.

0 Citovat

Mno, vypadá to, že opravdu i doletělo s pasažéry... Tvrdí to jak FR24, tak Lvov.


letelo-to.png
lwo.png

0 Citovat

Michal napsal(a):

Mno, vypadá to, že opravdu i doletělo s pasažéry... Tvrdí to jak FR24, tak Lvov.

Já myslím, že  z/do PL to je technický přelet

0 Citovat

Jojo. Vypadá to že odletělo, vypadá to že doletělo. Taky to dneska vypadá na déšť. Už aby bylo po dešti.

0 Citovat

Uff, tak vcera robil Wizz riadne "optimalizacie". Polka Balkanu z Budapesti je fuc, troska nam to nastrbilo plany, ale aspon taky Debrecin - Larnaka sme presunuli na Budapest a vybrali si idealne terminy (avsak casom ocakavam dalsie zmeny). 


Na druhu stranu ... ma to svoje vyhody :) Vsetko sme nakupili najlacnejsie ako sa dalo, s tym, ze tie zmeny pridu a my si to dopasujeme podla nasej potreby. Z casti sa uz tak stalo :)

0 Citovat

Ake vidíte najbližšie možné stavky do rulety?  :-D Ideálne potvrdené.

0 Citovat

Tak potvrdene su KTW-LWO :D ak teda neexistuje ta vynimka 

0 Citovat

mrisoska napsal(a):

Tak potvrdene su KTW-LWO :D ak teda neexistuje ta vynimka 

Přesně :-)

0 Citovat

A okrem toho a okrem letov z BTS. :-) Nerád vsadzam všetko na 1 kartu. Ta MLA-BEG vyzerá ze tiez neni reálne aby letela toho 1.7. Či?

0 Citovat

BTSko už zmizlo ze systému - nedá se to na pondělí koupit ;)

0